• How to Size Solar PV, Inverters, and Lithium Batteries: A Practical Guide for C&I Energy Storage Systems How to Size Solar PV, Inverters, and Lithium Batteries: A Practical Guide for C&I Energy Storage Systems Aug 29, 2026
    When designing a solar-plus-storage system, one of the most common questions is: What is the best ratio between PV capacity, inverter power, and lithium battery capacity? There is no single ratio that works for every project. The ideal configuration depends on the customer's electricity consumption, backup requirements, solar resources, battery charging strategy, and budget. However, there are practical sizing ranges that can serve as a starting point. 1. PV to Inverter Ratio: Usually 1.2–1.5 The relationship between PV capacity and inverter capacity is commonly expressed as the DC/AC ratio: DC/AC Ratio = PV Capacity (kWp) ÷ Inverter Capacity (kW) For example: 130 kWp PV + 100 kW inverter → DC/AC ratio = 1.3 150 kWp PV + 100 kW inverter → DC/AC ratio = 1.5 A DC/AC ratio above 1.0 is common because solar panels rarely operate at their STC-rated power for long periods. Oversizing the PV array allows the inverter to operate closer to its rated output for more hours of the day. NREL's utility-scale PV-plus-battery reference configuration uses a DC/AC ratio of approximately 1.34, and its research notes that ratios of 1.2–1.3 are often acceptable without significant curtailment. Practical recommendation For many commercial and industrial projects: PV: Inverter ≈ 1.2–1.5: 1 A typical starting point is: 1.3 kWp PV: 1 kW inverter However, the final ratio should be checked against the inverter's maximum DC input power, MPPT voltage range, and maximum input current. 2. Inverter to Battery: Focus on Battery Power, Not Only kWh The battery has two important specifications: Battery power: kW Battery energy capacity: kWh These are not the same thing. For example: 100 kW / 215 kWh BESS means the system can theoretically discharge at 100 kW, while the battery stores approximately 215 kWh of energy. The approximate full-load discharge duration is: 215 kWh ÷ 100 kW = 2.15 hours Therefore, when selecting the battery, you should first determine: How much power does the customer need, and for how many hours? For example: Backup Requirement Recommended Battery 100 kW for 1 hour ≈ 100 kWh 100 kW for 2 hours ≈ 200 kWh 100 kW for 3 hours ≈ 300 kWh 250 kW for 2 hours ≈ 500 kWh 500 kW for 2 hours ≈ 1,000 kWh In practice, additional capacity should be considered for battery DoD, conversion losses, temperature, aging and reserve SOC. 3. A Practical Starting Ratio for PV + Battery Systems For a commercial or industrial solar-plus-storage project, a useful starting point is: PV : Inverter : Battery Power ≈ 1.3 : 1 : 1 For example: 130 kWp PV + 100 kW inverter + 100 kW battery PCS The battery energy capacity is then selected according to the required backup duration. If two hours of backup are required: 130 kWp PV + 100 kW inverter + 100 kW / 200 kWh battery If three hours are required: 130 kWp PV + 100 kW inverter + 100 kW / 300 kWh battery This is only a preliminary sizing method. The final design should be based on the actual load profile and operating strategy. 4. How Much Battery Capacity Does a Solar System Need? This is where many projects are incorrectly designed. A 500 kWp PV system does not automatically require a 500 kWh battery. Battery capacity should primarily be determined by: Daily electricity consumption Night-time energy demand Peak load Required backup duration Grid outage frequency Desired self-consumption rate Electricity tariff and peak/off-peak pricing For example, if a factory has: Peak load: 300 kW Average evening load: 150 kW Required backup: 4 hours The battery requirement could be approximately: 150 kW × 4 h = 600 kWh rather than simply matching the PV capacity. 5. Different Applications Require Different Ratios Commercial & Industrial Self-Consumption For reducing daytime grid consumption and shifting solar energy to the evening: PV: Inverter ≈ 1.2–1.5: 1 Battery duration is commonly designed around 2–4 hours, depending on the load profile and electricity tariff. Backup Power For customers mainly concerned about power outages: The battery power rating becomes more important. For example: 500 kW load → approximately 500 kW battery power Then determine the energy capacity according to the required backup time. For 2 hours: 500 kW × 2 h = 1,000 kWh So a preliminary configuration could be: 650 kWp PV + 500 kW inverter + 500 kW / 1,000 kWh BESS Large Utility-Scale PV + Storage Larger projects may use higher PV DC/AC ratios and multi-hour batteries. NREL's representative utility-scale PV-plus-battery configuration uses approximately 1.34 MW DC PV, 100 MW AC inverter capacity, and 240 MWh of usable battery energy, illustrating that the optimal ratio depends heavily on the system architecture and operating objective. 6. DC-Coupled vs. AC-Coupled Systems The ideal ratio also depends on whether the battery is connected on the DC or AC side. In a DC-coupled system, the battery can capture some PV energy that would otherwise be limited by the inverter. This can be particularly useful when the PV array is oversized relative to the inverter. In an AC-coupled system, the PV system and battery system generally have their own power conversion equipment. This provides greater flexibility for adding storage to an existing PV plant, but introduces additional conversion stages. Therefore, the same PV capacity may require different inverter and battery configurations depending on the coupling architecture. 7. A Simple Rule of Thumb For preliminary commercial and industrial projects, you can use the following as a starting point: PV capacity: 1.2–1.5 × inverter capacity Battery power: approximately 0.5–1.0 × inverter capacity Battery energy: battery power × required backup hours For example: 1 MW Commercial System A reasonable preliminary design could be: PV: 1.3 MWp Inverter: 1 MW Battery PCS: 500–1,000 kW Battery: 1–2 MWh for approximately 2 hours at 500–1,000 kW The final configuration should then be optimized according to the customer's actual load curve. Conclusion: Is There Really a “Perfect” Ratio? There is no single PV-to-inverter-to-battery ratio that is perfect for every project. A system designed for maximum solar self-consumption may require a different configuration from one designed for backup power, peak shaving, or energy arbitrage. So the real question is not: “What is the standard ratio?” It is: “What is the right ratio for my project?” A 1 MW PV system does not necessarily need a 1 MW battery. A 1 MWh battery does not necessarily provide 1 MW of backup power. And installing more solar panels or more battery capacity does not always mean better economics. The key is finding the right balance between PV generation, inverter power, battery capacity, load demand and operating hours. But how much PV and battery capacity does your project actually need? If you can provide your peak load, daily energy consumption, required backup hours and available PV capacity, the optimal system size can be calculated based on your actual operating conditions—not just a standard ratio. Because the best energy storage system isn't the biggest one. It's the one that's sized for the way you actually use energy.
  • De Chinese exportsubsidie ​​voor lithiumbatterijen eindigt in 2027: hoe moeten kopers zich hierop voorbereiden? Aug 15, 2026
    De Chinese lithiumbatterij-industrie staat voor een belangrijke beleidswijziging. Vanaf 1 januari 2027 wordt de exportbelastingkorting voor batterijproducten afgeschaft. Het kortingspercentage is per 1 april 2026 al verlaagd van 9% naar 6%.Voor buitenlandse afnemers van lithiumbatterijen en energieopslagsystemen zou deze verandering kunnen leiden tot een toename van de inkoopactiviteit in de tweede helft van 2026.Wanneer kan de piek in de scheepvaart zich voordoen?We verwachten dat de inkoopactiviteit geleidelijk zal toenemen van augustus tot september 2026, omdat sommige kopers hun aankoopplannen mogelijk vervroegen.De grootste piek in de scheepvaart zou echter in november en december 2026 kunnen plaatsvinden.Klanten die oorspronkelijk van plan waren om begin 2027 batterijen aan te schaffen, kunnen ervoor kiezen hun bestelling te vervroegen en de productie en export vóór eind 2026 af te ronden.Dit zou extra druk kunnen uitoefenen op:* Batterijcelvoeding* Fabrieksproductiecapaciteit* Beschikbaarheid van BMS en PCS* Containerproductie* Verzending en douaneafhandelingHet is daarom raadzaam om tot december te wachten met het plaatsen van een bestelling, omdat dit de risico's voor de levering en de logistiek kan vergroten. Hoe moeten buitenlandse kopers hun inkoop plannen?Voor projecten die al bevestigd zijn, adviseren wij om 3 tot 6 maanden van tevoren te beginnen met de inkoopplanning.1. Bevestig de vraag vroegtijdigMaak een schatting van uw batterij- en BESS-behoeften voor de komende 6-12 maanden, inclusief projecten die naar alle waarschijnlijkheid doorgaan.2. Definitieve technische specificatiesBevestig belangrijke parameters zoals:* Batterijcapaciteit* Celtype en merk* BMS* PCS* Koelsysteem* Brandbeveiliging* CertificeringenDit stelt leveranciers in staat om productiecapaciteit vooraf te reserveren.3. Reservecapaciteit in plaats van overbevoorradingKopers hoeven niet per se direct een grote hoeveelheid afgewerkte batterijen aan te schaffen.Een betere aanpak is: Productiecapaciteit reserveren → Productie plannen → In batches verzendenDit zorgt voor meer flexibiliteit en vermindert de druk op de voorraad.4. Regel de logistiek vroegtijdig.Bij grote BESS-projecten is de productie slechts een onderdeel van het schema. Ook transport, eisen met betrekking tot gevaarlijke goederen, UN38.3, MSDS, douaneafhandeling en beschikbaarheid van schepen moeten van tevoren worden overwogen.Wacht niet tot de laatste maand. De afschaffing van de exportbelastingkorting betekent niet automatisch dat de batterijprijzen met hetzelfde percentage zullen stijgen. Batterijprijzen worden immers ook beïnvloed door de kosten van de batterijcellen, grondstoffen, vraag en aanbod, vrachtkosten en marktconcurrentie.Het doel zou daarom niet moeten zijn om blindelings batterijen te hamsteren.De sleutel is om Zorg voor betrouwbare leveranciers en voldoende productiecapaciteit vóór de eindejaarsdrukte.Voor energieopslagprojecten in het buitenland, met name projecten van 500 kWh, BESS-systemen van 1 MWh, 2 MWh en groter.Vroegtijdige planning kan helpen om leveringsrisico's te verminderen en een soepeler projectschema te garanderen. ConclusieAugustus-september 2026: Begin met de selectie van leveranciers en de vraagvoorspelling.Oktober–november 2026: Bestellingen bevestigen en productiecapaciteit reserveren.November-december 2026Verwacht een toename van de scheepvaartactiviteit en mogelijke druk op de logistiek.Voor kopers die van plan zijn lithiumbatterijen of BESS-systemen uit China te importeren, Vroegtijdige inkoopplanning kan waardevoller zijn dan simpelweg de laagste prijs nastreven. Plan vroeg. Zorg voor voldoende capaciteit. Verzend strategisch.  
  • Vloeistofkoeling versus luchtkoeling voor ESS-energieopslagsystemen: hoge prestaties versus kostenefficiënte oplossingen Vloeistofkoeling versus luchtkoeling voor ESS-energieopslagsystemen: hoge prestaties versus kostenefficiënte oplossingen Apr 21, 2026
    In industriële en commerciële energieopslagsystemen speelt de keuze van de temperatuurregelingsoplossing voor batterijopslagkasten een cruciale rol in de veiligheid, economische efficiëntie en levensduur van het gehele systeem. De twee belangrijkste technologieën voor thermisch beheer zijn luchtkoeling en vloeistofkoeling Elk heeft zijn eigen voordelen en beperkingen. Alleen door een uitgebreide evaluatie op meerdere vlakken – waaronder technische kenmerken, economische kosten en aanpassingsvermogen aan de omgeving – kan de meest geschikte oplossing worden bepaald. 1. Vergelijking van de belangrijkste technische kenmerken  1.1 Efficiëntie van warmteafvoer en temperatuurregeling Luchtkoelsystemen voeren warmte af door luchtcirculatie te creëren met behulp van ventilatoren. Omdat lucht een thermische geleidbaarheid heeft van slechts 0,026 W/(m·K)De warmteoverdrachtsefficiëntie is relatief laag. In de praktijk ligt het temperatuurverschil tussen de cellen in luchtgekoelde energieopslagkasten doorgaans in het bereik van... 5–8 °C.  Deze temperatuurregelingsmethode is geschikt voor scenario's met een vermogensdichtheid ≤ 1C en een gemiddeld aantal laad-ontlaadcycli per dag ≤ 2, zoals piek-dal-arbitrageprojecten in industrieparken. In dergelijke toepassingen zijn de eisen aan de warmteafvoerefficiëntie niet streng en volstaan ​​luchtkoelsystemen volledig. Vloeistofkoelsystemen gebruiken koelvloeistoffen zoals 50% ethyleenglycol waterige oplossing als warmteoverdrachtsmedium, met een thermische geleidbaarheid zo hoog als 0,58 W/(m·K)Dit zorgt voor een veel betere warmteafvoer dan luchtkoeling. Met vloeistofkoelingstechnologie kan het temperatuurverschil tussen de cellen nauwkeurig worden geregeld. 3 °C.  Bij snelle laad- en ontlaadcycli (boven 3C) genereren batterijen veel warmte, die vloeistofkoelsystemen snel kunnen afvoeren. Vloeistofkoeling presteert ook uitstekend in extreem hoge temperaturen. 40 °C, met zonne-energieprojecten in woestijngebieden in combinatie met energieopslag als typische voorbeelden.  1.2 Systeemcomplexiteit en onderhoudskosten Luchtkoelsystemen hebben een relatief eenvoudige structuur, die hoofdzakelijk bestaat uit ventilatoren en luchtkanalen, wat resulteert in lagere initiële investeringskosten van circa 0,499 RMB/WhOmdat lucht echter stof bevat, moeten filters elk kwartaal worden schoongemaakt om een ​​effectieve warmteafvoer te behouden, wat op de lange termijn leidt tot onderhoudskosten van ongeveer 0,02–0,05 RMB/Wh per jaar. Vloeistofkoelsystemen vereisen de integratie van vele componenten zoals koelplaten, pompen, kleppen en warmtewisselaars, wat initiële kosten met zich meebrengt. 15%–20% hoger dan luchtkoeling. Vloeistofkoelsystemen vereisen echter minder frequent onderhoud, met slechts één koelvloeistofinspectie per jaar. Vanuit een levenscyclusperspectief kunnen de kosten voor vloeistofkoelsystemen worden verlaagd door 10%–15%.  1.3 Ruimtegebruik en aanpassingsvermogen aan de omgeving Luchtkoelsystemen vereisen geen extra leidingwerk, waardoor het volume van de energieopslagkast kan worden verkleind. 10%–15%Dit geeft luchtkoeling een aanzienlijk voordeel in industriële en commerciële dakomgevingen met beperkte ruimte. Vloeistofkoelsystemen hebben een grotere ruimtebehoefte vanwege de benodigde koelvloeistofcirculatiekanalen. In ruwe omgevingen, zoals vochtige kustgebieden en stoffige mijnen, garanderen vloeistofkoelsystemen echter een stabiele werking met een hoge beschermingsgraad. IP65.  2. Conclusie Voor projecten met een vermogensdichtheid ≤ 1C, beperkte budgetten en milde omgevingsomstandigheden – zoals typische industrieterreinen en commerciële parken – is luchtkoeling de voorkeursoptie. Voor toepassingen met snelle laad- en ontlaadcycli, omgevingen met hoge temperaturen of een hoge luchtvochtigheid, of vanuit een langetermijninvesteringsperspectief (bijvoorbeeld datacenters en havens) is vloeistofkoeling geschikter. Daarnaast is er een hybride oplossing van vloeistofgekoelde PACK + luchtgekoelde PCS Deze methode kan worden toegepast om een ​​balans te vinden tussen de efficiëntie van de warmteafvoer en de kosten. Bij de daadwerkelijke besluitvorming is het raadzaam om specifieke projectparameters te combineren, economische modellen te maken en technische oplossingen van fabrikanten te vergelijken om het meest geschikte thermische beheersysteem te selecteren.  
  • Hoe selecteer je gelijkstroomkoppeling en wisselstroomkoppeling in een zonne-energieopslagsysteem? Hoe selecteer je gelijkstroomkoppeling en wisselstroomkoppeling in een zonne-energieopslagsysteem? Feb 06, 2026
    Tegen de achtergrond van de huidige energietransitie worden fotovoltaïsche energieopslagsystemen, dankzij hun unieke voordelen, een essentieel onderdeel van duurzame energieontwikkeling. De combinatie van zonne-energie en opslag vormt de cruciale schakel in het bereiken van efficiënt energiegebruik. Vandaag helpt Sailsolar u een cruciaal concept te verkennen tussen twee koppelingsarchitecturen in zonne-energiesystemen: DC-koppeling en AC-koppeling in zonne-energieopslagsystemen.De sleutel tot het begrijpen van deze twee architecturen ligt in het vaststellen waar de energie van de zonnepanelen en de energieopslagbatterij samenkomen. DC-koppeling: Het circuit van de zonnepanelen en de accu komen samen aan de gelijkstroomzijde.AC-koppeling: Het circuit van de zonnepanelen en de accu komt samen aan de wisselstroomzijde. 1. DC-koppelingsarchitectuurBij een DC-gekoppelde architectuur wordt de gelijkstroom van de zonnepanelen gestabiliseerd door de DC-DC-omvormer in een hybride omvormer (zonne-energie-opslagomvormer) en rechtstreeks naar de batterij geleid.Wanneer er stroom nodig is, kan deze afkomstig zijn van de zonnepanelen of de batterij. In beide gevallen wordt de gelijkstroom (DC) door de DC-AC-module in een hybride omvormer omgezet in wisselstroom (AC) voordat deze aan de verbruikers wordt geleverd. Kernpunt: De energie blijft volledig in gelijkstroomvorm (DC) tijdens het opladen van de batterij vanuit de zonnepanelen, waardoor verliesgevende DC-AC-DC-conversie wordt vermeden. 2. AC-koppelingsarchitectuurBij een AC-gekoppelde architectuur werken de PV- en energieopslagsystemen relatief onafhankelijk van elkaar. De gelijkstroom die door de PV-panelen wordt opgewekt, wordt eerst via een PV-omvormer omgezet in wisselstroom, die vervolgens rechtstreeks aan het net of aan lokale verbruikers wordt geleverd.Als de door de zonne-omvormer opgewekte wisselstroom moet worden opgeslagen, moet deze worden verwerkt door een PCS (Power Conversion System), die de stroom weer omzet in gelijkstroom om de batterij op te laden. Bij het ontladen zet de PCS de gelijkstroom van de batterij weer om in wisselstroom voor gebruik door de aangesloten apparaten. Kernpunt: Het opladen van de batterij met behulp van de zonnepanelen vereist een DC → AC → DC-conversie, en het voeden van de verbruikers voegt daar nog een DC → AC-conversie aan toe. 3. Vergelijking van beide architectuurstijlen(1) Energiestroompad en conversiestappenDC-koppeling: De door de PV-modules opgewekte gelijkstroom kan de batterij direct opladen (DC-DC), zonder DC-AC-DC-omzetting, wat resulteert in lagere energieverliezen. AC-koppeling: Het opslaan van PV-energie vereist een tweestapsomzetting (DC-AC-DC). Bij uiteindelijk gebruik ondergaat de energie in totaal drie omzettingsstappen, wat leidt tot relatief hogere energieverliezen.(2) Systeemapparatuur en kostenDC-koppeling: Maakt gebruik van een geïntegreerde hybride omvormer (of zonne-energie-opslagomvormer), die PV MPPT, bidirectionele conversie en batterijbeheer combineert. Dit vermindert het aantal benodigde componenten en aansluitkabels, waardoor de initiële investering lager uitvalt. Minder componenten betekenen ook lagere installatie- en onderhoudskosten.AC-koppeling: Vereist aparte zonne-omvormers en een batterijomvormer (PCS), samen met een bijbehorend AC-verdeelbord. Het grotere aantal componenten verhoogt de bekabelingskosten en vereist meer installatieruimte. (3) DC-naar-AC-verhouding (belastingsverhouding van de omvormer)Ervan uitgaande dat de transformator in de fabriek een vermogen heeft van 2,5 MVA, wordt het totale vermogen van de omvormer doorgaans beperkt tot 80% van dat vermogen (ongeveer 2 MW) voor een veilige werking.DC-koppeling: Kan een PV-installatie van 4 MWp ondersteunen. Als de PV-installatie 4 MW aan vermogen opwekt, kan 2 MW rechtstreeks naar de batterij worden geleid om te worden opgeladen via de DC-bus (een DC-DC-proces).De resterende 2 MW wordt door de PCS in de hybride omvormer omgezet en als 2 MW wisselstroom geleverd. De opgeslagen groene energie kan tijdens de piekuren in de avond worden ingezet, waardoor de zonne-energieproductie optimaal wordt benut om te voldoen aan de hogere vraag van bedrijven naar hernieuwbare energie.AC-koppeling: De opwekking van zonne-energie wordt voornamelijk beperkt door het vermogen van de PV-omvormer. Met een DC-naar-AC-verhouding van 1,3 kan een PV-installatie van 2,6 MWp worden geïnstalleerd. Als deze 2,3 MW gelijkstroom opwekt, zal de 2 MW AC PV-omvormer de output beperken, waardoor de PV-opwekking wordt afgeremd en zonne-energie verloren gaat. (4) Systeemcompatibiliteit en schaalbaarheidDC-koppeling: Biedt een hoge mate van integratie tussen de PV- en opslagsystemen. De compatibiliteit met bestaande PV-systemen is echter beperkt, waardoor vaak de originele omvormer vervangen moet worden. Ook de uitbreidingsmogelijkheden van het systeem worden beperkt door het maximale ingangs-/uitgangsvermogen van de hybride omvormer en de specificaties van de batterijpoorten.AC-koppeling: Biedt eenvoudige aanpassing voor bestaande PV-systemen, omdat opslag kan worden toegevoegd door een batterijomvormer en batterijen parallel te schakelen aan de AC-zijde. Het maakt een flexibele keuze van apparatuur van verschillende merken mogelijk en biedt een grotere schaalbaarheid. 4. Hoe u de juiste AC- en DC-koppelingsoplossing selecteert(1) DC-koppeling: Scenario's zoals de bouw van nieuwe zonne-energieopslagsystemen, het streven naar een hogere conversie-efficiëntie en DC-naar-AC-verhouding, en situaties waarin de installatieruimte enigszins beperkt is.(2) AC-koppeling: Scenario's zoals het toevoegen van energieopslag aan bestaande PV-systemen, het vereisen van compatibiliteit met apparatuur van meerdere merken en hybride integratie van meerdere energiebronnen. Elke methode heeft zijn voor- en nadelen, en er bestaat geen optimale keuze voor alle scenario's. De praktische keuze moet gebaseerd zijn op een grondige evaluatie van de specifieke omstandigheden en vereisten van het project. Naarmate beide technologieën zich verder ontwikkelen, beloven ze een steeds breder scala aan oplossingen te bieden, waardoor gebruikers de optimale keuze kunnen maken voor hun unieke energievoorziening in de toekomst. 
  • Opslagsystemen voor zonne-energie: hoe u de levensduur van uw lithiumbatterijen kunt verlengen. Dec 15, 2025
    "Hoe de levensduur te behouden en te verlengen" lithiumbatterijen "In een zonne-energiesysteem"—heeft u zich hier altijd al zorgen over gemaakt? Het onderhoud van lithiumbatterijen vereist aandacht voor vele factoren, zoals het beheer van laden en ontladen, omgevingsbeheersing, systeemcompatibiliteit en dagelijkse monitoring. Hieronder vindt u een handleiding voor systeemonderhoud: 1. Kernprincipes: Vermijd "Drie hoogtepunten en twee dieptepunten"Drie voordelen: snel laden/ontladen, hoge/lage temperaturen en langdurige opslag op hoge capaciteit (100% SOC). Twee nadelen: overontlading (lage laadstatus) en opladen bij lage temperaturen (onder 0°C). 2. Beheer van laden en ontladen (het meest cruciale aspect)(1) Overontlasting vermijdenStel een redelijke ontladingsafschakelspanning in (bijvoorbeeld: de spanning van een enkele lithium-ijzerfosfaatcel mag niet lager zijn dan 2,5 V). Het systeem moet voorzien zijn van een batterijbeheersysteem (BMS) ter bescherming.Het wordt aanbevolen om het batterijniveau tijdens dagelijks gebruik tussen de 20% en 90% te houden om langdurige periodes van een lege batterij te voorkomen. (2) Optimaliseer de laadstrategieGebruik meertrapsladen (constante stroom-constante spanning-druppelladen) om langdurig druppelladen met hoge spanning te vermijden.Regel de laadstroom tussen 0,2C en 0,5C (laad bijvoorbeeld een 100Ah-batterij op met 20A tot 50A) om stroompieken te voorkomen.Vermijd opladen bij lage temperaturen: opladen onder 0 °C kan gemakkelijk leiden tot lithiumafzetting, wat regulering via een BMS of verwarmingssysteem vereist. (3) Oppervlakkig laden en ontladenDoor de ontladingsdiepte (DOD) van de batterij onder de 70%-80% te houden, kan de levensduur aanzienlijk worden verlengd (bijvoorbeeld: door slechts 50% van het batterijniveau per dag te gebruiken, kan de levensduur meer dan verdubbelen in vergelijking met gebruik op 100%).  3. Omgeving en installatie & onderhoud (1) TemperatuurregelingIdeale temperatuur: 15°C~25°C (optimaal laad-/ontlaadbereik). (2) Bescherming tegen hoge temperaturen:Vermijd direct zonlicht; zorg voor voldoende ventilatie in het batterijcompartiment.Bij een omgevingstemperatuur van meer dan 35 °C is actieve koeling (ventilator/airconditioning) aan te raden. (3) Bescherming tegen lage temperaturen:Stop met opladen bij temperaturen onder 0°C; installeer indien nodig isolatie of een zelfverwarmend gebouwbeheersysteem (BMS).In extreem koude gebieden kunt u overwegen om geïsoleerde dozen onder de grond te plaatsen of ze binnenshuis te installeren. (4) Installatie en aansluitingHoud het accupakket droog en schoon en vermijd stof en corrosieve gassen.Controleer regelmatig of de kabelverbindingen goed vastzitten om slecht contact en daardoor plaatselijke oververhitting te voorkomen.Bij het parallel schakelen van batterijen is het belangrijk om batterijen van hetzelfde model en dezelfde batch te kiezen om een ​​constante interne weerstand te garanderen. 4. Systeemco-optimalisatie(1) Het belang van BMS (Batterijbeheersysteem)Individuele celspanning/temperatuurbewakingBescherming tegen overladen, overontladen, overstroom en kortsluitingTemperatuurbalanceringsfunctie (actieve balancering heeft de voorkeur)Controleer regelmatig de celconsistentie via het BMS; als het spanningsverschil groter is dan 50 mV, onderzoek dan de oorzaak. (2) BelastingsbeheerVermijd plotselinge, hoge vermogensbelastingen (zoals het starten van een motor); een softstarter kan worden geïnstalleerd.Bij het ontwerp van de voeding moet een marge worden ingebouwd om langdurige ontlading bij hoge stroomsterkte te voorkomen. 5. Dagelijkse controle en onderhoud(1) Regelmatige inspectiesMaandelijkse inspectie van het uiterlijk van de accu (bolling, lekkage), de temperatuur en de aansluitklemmen.Kwartaalanalyse van de capaciteitsafname met behulp van BMS-gegevens (capaciteitstester beschikbaar).Jaarlijkse professionele keuring: interne weerstandstest, egalisatieonderhoud. (2) Aanbevelingen voor langdurige opslagAls het systeem gedurende langere tijd niet wordt gebruikt, zorg er dan voor dat de batterij tussen de 40% en 60% opgeladen blijft (halfvol).Koppel de accu los van het systeem en voer elke 3 maanden een bijlaadbeurt uit. Door middel van bovenstaande maatregelen is de sleutel tot het behouden en verlengen van de levensduur van lithiumbatterijen in zonne-energiesystemen Het probleem zit hem in preventie in plaats van herstel. De batterijen in hun optimale werkingsgebied houden is de meest kosteneffectieve onderhoudsmethode.
  • De kern van de moderne energietransitie: hoe BESS zonne-energiesystemen verbetert Oct 27, 2025
    InvoeringNu de acceptatie van hernieuwbare energie wereldwijd toeneemt, is zonne-energie een van de meest efficiënte en duurzame energiebronnen geworden. De intermitterende opwekking ervan vormt echter een uitdaging voor de stabiliteit van het net en het energiebeheer. Batterij-energieopslagsystemen (BESS) spelen een cruciale rol.Een goed ontworpen zonne-energieopslagsysteem Transformeert hernieuwbare energie in een beheersbare, stabiele en efficiënte energievoorziening, waardoor industrieën en bedrijven energieonafhankelijkheid en duurzaamheid op de lange termijn kunnen bereiken. 1. Wat is een batterij-energieopslagsysteem (BESS)? A Batterij-energieopslagsysteem (BESS) is een geïntegreerde technologie die elektriciteit uit hernieuwbare bronnen zoals zon en wind opslaat en deze vervolgens weer vrijgeeft wanneer dat nodig is. Het bestaat doorgaans uit: LiFePO₄-batterijmodules met hoge energiedichtheid en veiligheid; A Batterijbeheersysteem (BMS) voor realtime monitoring en bescherming; A Vermogensomzettingssysteem (PCS) voor bidirectionele energiestroom; Een Energiemanagementsysteem (EMS) voor intelligente besturing en planning. Samen zorgen deze componenten voor een naadloze energieomzetting en optimaliseren ze de prestaties in hybride zonne- en off-grid systemen. Netwerkondersteuning en piekafvlakking: BESS stabiliseert het geleverde vermogen en compenseert schommelingen in het net. Energieonafhankelijkheid: Slaat overdag overtollige zonne-energie op voor gebruik 's nachts. Zo wordt u minder afhankelijk van het elektriciteitsnet. Optimalisatie van systeemefficiëntie: Voorkomt energieverspilling door intelligent lastbeheer en ontladingsplanning. Back-upstroomfunctie: Biedt betrouwbare back-up tijdens stroomuitval voor industriële en commerciële gebruikers. Modulaire schaalbaarheid: Flexibel ontwerp maakt eenvoudige capaciteitsuitbreiding mogelijk voor grotere energieopslagprojecten.3. SAIL SOLAR — Een vertrouwde BESS-fabrikant en oplossingsleverancier SAIL SOLAR Energy Co., Ltd is een professional BESS-fabrikant en leverancier van LiFePO₄-batterijen in China, met de focus op hoogspanningslithium-batterijsystemen voor industriële en commerciële energieopslag. Onze geavanceerde producten, zoals de 358V 280Ah hoogspannings LiFePO₄-accu, zijn ontworpen met precisie en kwaliteit om te leveren hoge efficiëntie, lange levensduur en superieure veiligheid. Elk systeem integreert intelligente BMS-beveiliging, slimme communicatie (RS485/CAN) en compatibiliteit met gangbare PCS- en EMS-platforms, waardoor SAIL SOLAR een betrouwbare partner is voor integratoren van zonne-energieopslagsystemen en EPC-bedrijven wereldwijd.4. De toekomst van energieopslagtechnologie Met de snelle groei van hernieuwbare energie, batterij-energieopslagsystemen vormen de ruggengraat van moderne slimme netwerken. Toekomstige BESS-technologieën zullen zich richten op platforms met een hogere spanning, beter thermisch beheer en slimmere software-integratie. Bij SAIL SOLAR blijven we investeren in energieopslag R&D, die schaalbare en duurzame lithium batterij oplossingen die wereldwijde klanten in staat stellen om hun doelen te bereiken netto-nul koolstofdoelstellingen.Conclusie Door integratie zonne-energiesystemen met geavanceerde BESS-technologieSAIL SOLAR levert betrouwbare, efficiënte en toekomstbestendige energieopslagoplossingen. Als professional fabrikant van energieopslagsystemenstreven wij ernaar om klanten in staat te stellen met vertrouwen gebruik te maken van schone energie. Zo bouwen we aan een slimmere, groenere en duurzamere wereld.
  • Anti-eilandbeveiliging in zonne-PV-systemen Anti-eilandbeveiliging in zonne-PV-systemen May 12, 2025
    Wat is anti-eilandbeleid?Anti-eilandbedrijf is een cruciale veiligheidsvoorziening in op het net aangesloten zonne-PV-systemen die voorkomt dat het systeem stroom blijft leveren aan een lokaal netgedeelte wanneer het hoofdnet uitvalt of wordt losgekoppeld. "eiland" verwijst naar een geïsoleerd deel van het elektriciteitsnet dat onder stroom blijft staan ​​van het zonnestelsel, wat ernstige risico's met zich meebrengt:Veiligheidsrisico – Werknemers van nutsbedrijven die het elektriciteitsnet repareren, kunnen geëlektrocuteerd raken als het zonnesysteem stroom blijft leveren.Schade aan apparatuur – Spannings- en frequentieschommelingen in een eilandsysteem kunnen aangesloten belastingen of omvormers beschadigen.Problemen met het herstel van het net – Ongecontroleerde stroomopwekking kan de heraansluiting op het net verstoren.Hoe voorkomen zonnepanelen eilandgedrag?Sinds zonnepanelen Om eilandbedrijf zelf niet te voorkomen, implementeren omvormers en beveiligingsapparatuur anti-eilandmaatregelen. De belangrijkste methoden zijn:1. Passieve anti-eilandpolitiekDetecteert abnormale netcondities zonder verstoringen te injecteren:Bescherming tegen onder-/overspanning (UV/OV) en onder-/overfrequentie (UF/OF)Als het net uitvalt, controleert de omvormer de spannings- (±10%) en frequentieafwijkingen (±0,5 Hz) en schakelt hij uit als de drempelwaarden worden overschreden.FasesprongdetectieEen plotselinge faseverschuiving in de uitvoer van de omvormer duidt op netverlies en zorgt voor uitschakeling. 2. Actieve anti-eilandvormingDe omvormer verstoort actief het elektriciteitsnet om eilandomstandigheden te detecteren:Actieve frequentiedrift (AFD)De omvormer verschuift de uitgangsfrequentie lichtjes. Als er netspanning is, stabiliseert hij de frequentie; als het net niet is aangesloten, verschuift de frequentie totdat de omvormer uitschakelt.ImpedantiemetingDe omvormer bewaakt veranderingen in de netimpedantie: als het net wordt losgekoppeld, stijgt de impedantie aanzienlijk, waardoor de beveiliging wordt geactiveerd. 3. Communicatiegebaseerde anti-eilandvormingGebruikt Power Line Communication (PLC) of draadloze signalen om de synchronisatie met het elektriciteitsnet te behouden. Als de communicatie wegvalt, wordt de omvormer uitgeschakeld (vaak voorkomend bij grootschalige PV-installaties). 4. HardwarebeveiligingsapparatenArc Fault Circuit Interrupters (AFCI) – Detecteren eilandomstandigheden en ontkoppelen het systeem. Beveiligingsrelais – Werken met spannings-/frequentiesensoren om ontkoppeling te forceren.
  • Hoe ontwerpt u het beste toegangsschema van de omvormer? Feb 19, 2025
    De volgende snaarontwerpformule wordt voorgesteld met verwijzing naar de "ontwerpspecificaties voor fotovoltaïsche power stations (GB 50797-2012)", die tegelijkertijd twee voorwaarden voldoet: De maximale open-circuitspanning van de PV-modules na serieverbinding is lager dan de maximale toegangsspanning van de omvormer;De MPPT -spanning van de PV -modules na serieverbinding ligt binnen het MPPT -spanningsbereik van de omvormer.Formule (1) Parameter Betekenis: VDCMAX: maximale ingangsspanning van de omvormer; De parameter van de noemer is hierboven geïntroduceerd. Formule (2) Parameter Betekenis: VMPPTMIN: Minimale MPPT -ingangsspanning van de omvormer; VMPPTMAX: maximale MPPT -ingangsspanning van de omvormer; T ′: maximale hoge temperatuur op de installatielocatie van de component; T: maximale lage temperatuur op de installatielocatie van de component; VPM: piekvermogenspanning van de component; KV ′: Temperatuurcoëfficiënt van piekvermogenspanning van de component (in het algemeen berekend met behulp van de open circuitspanningstemperatuurcoëfficiënt KV). 
  • Hoe u het juiste zonne-PV-systeem kiest: residentieel versus commercieel Hoe u het juiste zonne-PV-systeem kiest: residentieel versus commercieel Jan 16, 2025
    Het kiezen van het juiste fotovoltaïsche zonne -systeem is afhankelijk van uw specifieke energiebehoeften, budget en beschikbare ruimte. Residentiële en commerciële systemen dienen verschillende doeleinden en hebben verschillende kenmerken, waardoor het essentieel is om hun belangrijkste verschillen te begrijpen om een weloverwogen beslissing te nemen. PV -systemen voor residentiële zonne -energie zijn ontworpen voor individuele huizen, catering voor relatief stabiele elektriciteitsbehoeften. Ze worden meestal op daken geïnstalleerd, waarbij de dakgrootte direct de capaciteit van het systeem beïnvloedt. Huiseigenaren kunnen systemen selecteren op basis van maandelijkse elektriciteitsverbruik, factoren in apparaten zoals airconditioners en koelkasten. De meeste residentiële systemen zijn bedoeld om binnen enkele jaren een rendement op investering (ROI) te behalen, dankzij overheidssubsidies en fiscale prikkels. Hoewel monokristallijne panelen een hogere efficiëntie bieden, hebben ze hogere kosten dan polykristallijne opties. Bovendien stellen Smart Monitoring Systems gebruikers in staat om de energieproductie te volgen en het gebruik te optimaliseren. Aan de andere kant zijn commerciële PV-systemen ideaal voor fabrieken, kantoren en andere grootschalige faciliteiten met hogere en meer variabele energie-eisen. Deze systemen vereisen vaak uitgebreide ruimte op het dak of op de grond gemonteerde ruimte en omvatten complexere planning en installatie. Hoewel de vooraf investering voor commerciële systemen aanzienlijk hoger is, bieden ze aanzienlijke voordelen op lange termijn, waaronder lagere energiekosten en de mogelijkheid om overtollige stroom aan het net te verkopen. Geavanceerde technologieën, zoals omvormers met hoge capaciteit en geoptimaliseerde configuraties, helpen de efficiëntie en output te maximaliseren. De belangrijkste verschillen tussen residentiële en commerciële systemen liggen in schaal, kosten en installatiecomplexiteit. Residentieel systemen zijn kleiner, betaalbaarder en gemakkelijker te installeren, terwijl commerciële systemen groter, duurder zijn en gedetailleerde planning met zich meebrengen. Beide profiteren van prikkels zoals subsidies en belastingkredieten, hoewel commerciële projecten ook gebruik kunnen maken van Power Purchase Agreements (PPA's). Door uw energiebehoeften, budget en beschikbaarheid van ruimtes te evalueren, kunt u het juiste systeem selecteren om zowel milieu- als financiële voordelen te bereiken. Zonne -energie is een duurzame investering, hetzij voor een huis of een bedrijf.
  • Off-grid energieopslag versus hybride energieopslag? Jan 03, 2025
    Off-grid energieopslag:1. De belangrijkste functie is het omzetten van de door zonnepanelen gegenereerde gelijkstroom in wisselstroom voor belastinggebruik. 2. Meestal uitgerust met energieopslagbatterijen om overtollige stroom op te slaan en weer vrij te geven wanneer dat nodig is. 3. Onafhankelijke werking, niet afhankelijk van het elektriciteitsnet, geschikt voor afgelegen gebieden of gebieden zonder toegang tot het elektriciteitsnet.Toepassingsscenario's:1. Hoofdzakelijk gebruikt in afgelegen bergachtige gebieden, woestijnen, eilanden en andere gebieden zonder netwerktoegang of onstabiel netwerk.2. Geschikt voor gezinnen, kleine commerciële projecten of gelegenheden die een onafhankelijke stroomvoorziening vereisen. Hybride energieopslag:1. Het heeft zowel off-grid als netgekoppelde functies. Het kan de gelijkstroom die door zonnepanelen wordt gegenereerd, omzetten in wisselstroom voor belastinggebruik, en kan ook op het elektriciteitsnet worden aangesloten om tweerichtingsstroom van energie te realiseren. 2. Wanneer de stroomvoorziening van het elektriciteitsnet normaal is, kan het stroom van het elektriciteitsnet verkrijgen om het tekort aan opwekking van zonne-energie aan te vullen; wanneer het elektriciteitsnet geen stroom meer heeft, kan het overschakelen naar de off-grid-modus om stroom te leveren aan de belasting. 3. Het heeft efficiënte omvormermogelijkheden en een intelligente oplaadfunctie, die de oplaadparameters automatisch kan aanpassen aan de batterijstatus om de levensduur van de batterij te verlengen.Toepassingsscenario's:1. Van toepassing op plaatsen met toegang tot het elektriciteitsnet en waar de opwekking van zonne-energie wordt gebruikt om de elektriciteitsrekening te verlagen of zelfvoorziening op energiegebied te bereiken.2. Van toepassing op verschillende gelegenheden, zoals woningen, bedrijven en openbare voorzieningen, vooral in gebieden waar de elektriciteitsvoorziening onstabiel is of waar energie-efficiëntie gewenst is.
  • Oplossingen voor lage isolatie -impedantie voor "PV -isolatie -impedantie is te laag" Oplossingen voor lage isolatie -impedantie voor "PV -isolatie -impedantie is te laag" Jan 02, 2025
    1. Controleer eerst de DC -kabels en de aarding van de componenten, de reden voor abnormale isolatie -impedantie is dat de DC -kabels beschadigd zijn, inclusief kabels tussen componenten, kabels tussen componenten en omvormers, vooral kabels in hoeken en kabels die zonder pijpen buiten zijn gelegd. Alle kabels moeten zorgvuldig worden gecontroleerd op schade. Ten tweede is het fotovoltaïsche systeem niet goed geaard, inclusief de aardingsgaten van de componenten zijn niet aangesloten, de componentblokken en de beugels zijn niet in goed contact, en sommige vertakkingskabelmouwen worden overstroomd, wat zal leiden tot lage isolatie -impedantie. 2. Vertrouw op de omvormer om de tekenreeks op string te controleren als de DC-zijde van de omvormer multi-channel toegang is, de componenten kunnen één voor één worden gecontroleerd. Slechts één reeks componenten wordt behouden aan de DC -zijde van de omvormer. Nadat de omvormer is ingeschakeld, controleert u of deze fouten blijft melden. Als het geen fouten blijft melden, betekent dit dat de isolatieprestaties van de verbonden componenten goed zijn. Als het fouten blijft melden, betekent dit dat het zeer waarschijnlijk is dat de isolatie van de reeks componenten niet aan de vereisten voldoet. Als de Growatt MAC 60KTL3-X LV-omvormer bijvoorbeeld is aangesloten op een 8-way string en een van de snaren is losgekoppeld, als het foutalarm verdwijnt, betekent dit dat de string defect is. 3. Bij het gebruik van een Megohmmeter of andere professionele apparatuur om elke tekenreeks op locatie te detecteren, gebruik dan een MegoHmmeter om de isolatieweerstand van de PV+/PV- naar de grond op de componentzijde-touwtje te meten. De impedantie moet groter zijn dan de drempelvereiste van de Impedantie van de omvormer isolatie. In sommige projecten kan ook speciale isolatiemetingapparatuur worden gebruikt.
  • Warmte -dissipatie in zonne -omvormers Dec 19, 2024
    Omvormers voor zonne-energie spelen een cruciale rol bij het omzetten van door zonnepanelen gegenereerde gelijkstroom in wisselstroom die geschikt is voor huishoudelijk of industrieel gebruik. Een van de belangrijkste uitdagingen bij het handhaven van de efficiëntie en levensduur van omvormers is het effectief beheren van de warmteafvoer.  Tijdens bedrijf genereren omvormers warmte als gevolg van energieomzettingsverliezen en activiteit van elektronische componenten. Als deze warmte niet efficiënt wordt afgevoerd, kan dit leiden tot oververhitting, wat op zijn beurt de efficiëntie van het systeem vermindert en de levensduur van componenten verkort. Om dit aan te pakken, maken moderne omvormers gebruik van verschillende koelstrategieën, waaronder: passieve koeling, actieve koeling en hybride methoden. Passieve koelsystemen vertrouwen op natuurlijke convectie en straling, gebruikmakend van koellichamen en een geoptimaliseerd luchtstroomontwerp. Deze systemen zijn onderhoudsarm en energiezuinig, maar kunnen moeite hebben in omgevingen met hoge temperaturen. Actieve koelsystemenGebruik daarentegen ventilatoren of vloeistofkoelingsmechanismen om de warmteafvoer te verbeteren.  Concluderend is een efficiënte warmteafvoer in omvormers van cruciaal belang voor het behoud van hun prestaties en duurzaamheid, vooral omdat de vraag naar duurzame energiesystemen blijft groeien.
1 2 3

A total of3pages

Need Help? Chat with us

Onze uren
ma 21/11 - wo 23/11: 09.00 - 20.00 uurDo 24/11: gesloten - Happy Thanksgiving!Vr 25/11: 08.00 - 22.00 uurZa 26/11 - Zo 27/11: 10.00 - 21.00 uur(alle uren zijn Eastern Time)
indienen
NEEM CONTACT MET ONS OP #
+86 -18655186412

Onze uren

ma 21/11 - wo 23/11: 09.00 - 20.00 uur
Do 24/11: gesloten - Happy Thanksgiving!
Vr 25/11: 08.00 - 22.00 uur
Za 26/11 - Zo 27/11: 10.00 - 21.00 uur
(alle uren zijn Eastern Time)

Thuis

Producten

whatsApp

contact